Gizlilik Sözleşmesi


Pedal Commander Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi

Pedal Commander (bundan sonra PC olarak adlandırılacaktır.) ve/veya pedalcommander.com.tr sitesi tarafından sunulan hizmetlerin (bundan sonra hizmet/ürün olarak adlandırılacaktır.). Pedal Commander tarafından sunulan ürünün kullanımı, yazılımı kullananlar ve/veya hizmetten yararlananlar (bundan sonra kullanıcı olarak adlandırılacaktır) ile Pedal Commander arasında akdedilen işbu sözleşme aşağıdaki koşulara tabidir. Kullanıcı, bu internet sitesine veya mobil uygulamaya girmesi halinde bu internet sitesinde ya da mobil uygulamadaki herhangi bir bilgiyi kullanmak ve hizmetten yararlanmakla aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen şartları kabul etmiyorsanız pedalcommander.com sitesini ve mobil uygulamayı kullanmayınız. Kullanıcıya sunulan hizmete ilişkin genel bilgi ile kullanım şartlarını içeren web sayfası içeriği PC tarafından kullanıcıya haber verilmeksizin her zaman değiştirilebilir. Kullanıcı, kullanıma devam ettiği sürece bu sayfada belirtilen kullanım şartları hakkında yapılan her türlü değişikliği kabul etmiş sayılır. Kullanıcının bu şartları kabulü, kullanıcı ile PC arasında akdedilen bir sözleşme niteliğindedir. Kullanıcının hizmetten yararlanma hakkı, kullanım şartlarına uygun hareket ettiği sürece geçerli olacaktır.

Sipariş Aşaması

Kullanıcının, PC tarafından sunulan ürünleri kullanabilmesi, öncelikle kendi hesap bilgileri ile bağlanmasına bağlıdır. Kullanıcı, istenilen üyelik ve fatura bilgilerini eksiksiz doldurup bağlandıktan sonra seçtiği ürüne sahip olabilir. Kullanıcı, üyelik bilgilerini tamamlamasına müteakip, site üzerinden gerekli sipariş ve ödeme bilgilerini girerek siparişini gerçekleştirir. Sipariş bilgilerinin tamamının kullanıcı tarafından iletilmesinden sonra, PC havale veya kredi kartıyla bedel tahsilatı gerçekleştirilir. Bedel tahsilatı yapıldıktan sonra PC tarafından "Pedal Commander - Siparişiniz alındı" şeklindeki e-mail kullanıcıya iletilir. E-mailin iletilmesinden sonra Aracınıza uygun Pedal Commander hazırlanma aşamasına geçer. PC tarafından "Pedal Commander - Siparişiniz alındı" şeklindeki e-mail kullanıcıya gönderilmeden sipariş alınmış sayılmaz. Pedal Commander kutu ölçüsü 162x78x63 mm’dir. Tüm Dünyada güvenle kullanılan Pedal Commander ürünleri Şeffaf kapaklı sert plastik kutularda teslim edilmektedir. PC, ırk ve etnik kökene ait bilgiler, politik fikirler, dini ve felsefi inançlar, sağlık ve cinsel tercihe ait bilgileri kayıtlarında tutmaz ve işleme tabi tutmaz. PC’un bilgisi dışında bu kapsamdaki bilgilerin sistemine yüklenmesi durumunda, ilgili içerikle ilgili bütün sorumluluk, bilginin yüklendiği hesap sahibine ait olacaktır. PC, bu gibi eylemleri tespit etmesi durumunda, ilgili bilgileri silme ve/veya ilgili kullanıcının hesabını kapatarak, servisleri kullanmasına engel olmaya yönelik tedbirler alacaktır. Kullanıcı tarafından sisteme girilen veriler kullanıcının açık izni alınmaksızın herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Teslim Süreci

Pedal Commander kullanıcı tarafından istenilen bilgiler tam ve eksiksiz verilip ödemenin de yapılması halinde en geç 2 iş günü içirişinde kargolanır. Sipariş edilen Pedal Commander anlaşmalı kargonun hızına göre kullanıcıya ulaştırılması amaçlanmaktadır. Teslimatta herhangi bir gecikme kullanıcıya siparişi iptal etme ve bu nedenle herhangi bir talepte bulunma ve/veya tazminat talep etme hakkı vermez. Sipariş edilen ürünlerin teslimat sırasında herhangi bir hasara uğramaması için ürünler paketlenmiş halde taşıyıcıya teslim edilir. Paketlenmiş olarak taşıyıcıya teslim edilen ürünlere taşıyıcılar veya onların acenteleri tarafından verilebilecek zararlardan PC hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sipariş edilen ürünler anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile kullanıcıya ulaştırılır. Kargo kayıpları söz konusu olduğunda PC satış departmanı Kargo firması ile sorunu çözer ve kullanıcıya yeni ürün gönderir. Kullanıcıdan kargo ücreti alınmaz. Kargo ücreti PC tarafından ödenir.

Sorumluluklar

PC sipariş içi girilen bilgilerden dolayı oluşabilecek kayıplar ve/veya hasarlar nedeni ile herhangi bir sorumluluk altına girmez. Kullanıcı, PC ürününü teslim alırken ürün içeriğinin doğruluğunun kanıtlanmasından tek başına sorumludur. Ürün eksik ya da doğruluğu ile ilgili iddialar kargo personeli gözetiminde tutulan tutanak ile ispatlanabilir.

Bilgi Güvenliği ve Gizlilik

PC, kullanıcı ve/veya müşterileri tarafından sağlanan bilgilerin güvenliğine büyük hassasiyet göstermektedir. Bu amaçla, PC, müşterilerinin sağladığı bilgilerin güvenliği için, gerekli fiziksel, elektronik ve prosedürel önlemleri almaktadır. PC, müşterilerinden web ve mobil uygulama üzerinden aldığı ve yüksek öneme sahip bilgileri (finansal bilgiler, kredi kartı bilgileri vb.), güvenli sunucular aracılığı ile toplamaktadır. Böylece, iletilen bilgilerin, internet üzerinden kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilerek kullanılması ihtimali en düşük seviyeye indirilmektedir. PC, müşterilerine ait kredi kartı bilgilerini, kendi sistemlerinde saklamamakta, işlemler sırasında kredi kartı numarası, sadece ilgili bankanın POS sistemine gönderilerek, siparişin tahsilatı için kullanılmaktadır. PC, gerekli durumlarda, elektronik anahtar kullanımı ile müşterilerinin bilgi güvenliğini sağlamaktadır. Sipariş esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve e-posta(e-mail) adresleriniz, sadece vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaktır. Dolayısı ile bu bilgilerin doğru ve eksiksiz olması son derece önemli olmaktadır. PC, müşterilerinden aldığı bilgilere, sadece kullanım amacına yönelik olarak, ilgili personel tarafından erişim gerçekleştirilebilmektedir.

Telif Hakkı ve Yasal Zorunluluk

PC tarafindan, sipariş edilen ürünlerin tüm hakları Vitalen Otomotiv A.Ş.’ye aittir. Vitalen Otomotiv AŞ. fikri ve teknik hakları ile ilgili Adli Makamlarca takip etme hakkını kendinde tutar. Kullanıcı, üründen yararlanma sırasında ilgili yerel yasal düzenlemelerin ihlali durumunda bu eylemlerin yasal sonuçlarından sadece ve tamamen kendisinin sorumlu olacağını kabul eder. Kullanıcı, ürün siparişinde ve dağıtımında Türk Hukukuna ve/veya ürünün dağıtılacağı diğer tüm ülkelerin fikri hukuk kurallarına uyacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

Garanti ve İade

İnternet sitesi veya mobil uygulama üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşme Yönetmeliği’ne tabi satışlardır ve bu kanun/yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır. Satın alınan ürünlerin iadesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması için lütfen müşterimiz olarak ürününüzü kargo firması yetkilisinden teslim alırken, kargo görevlisi önünde açarak ve kontrol ederek teslim alınız. Ürünü teslim aldığınıza dair imza attığınız andan itibaren Kargo Firmasının görevini başarıyla tamamladığı kabul edilir. Bu durumda ürüne kargo tarafından zarar verildiği gerekçesi ile yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. İade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, Kullanıcı (Müşteri), siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi ile beraber gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde ya da üründe herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma ya da ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade etmelidir. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir. Kullanıcı şikayeti üzerine yapılan değerlendirmede kullanıcı şikayeti haklı görülürse, PC tarafından kullanıcıya yeni bir ürün gönderilir veya ürün bedeli iade edilir. Seçim hakkı PC’a aittir. Pedal Commander ürünleri su geçirmez değildir. Üretim hataları dışındaki herhangi bir kullanım hatasından veya uygunsuz şatlarda saklamadan kaynaklanan aşınma ve yıpranmadan PC sorumlu değildir.

Ek Koşullar

Reşit olmayan kişiler pedalcommander.com.tr sitesini ve mobil uygulamayı sadece kredi kartı sahibi olan kullanıcı bir erginin izni ile kullanabilirler. PC, işbu sözleşmenin şartlarına aykırı davranma girişiminde bulunan veya bulunabilecek kişilerin pedalcommander.com.tr Sitesine, mobil uygulamaya ve yazılıma erişimini engelleme hakkını saklı tutar. Hizmetin kullanımından doğan her türlü uyuşmazlıkta Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 - o -

Vitalen Otomotiv AŞ. @2020 Tüm hakları saklıdır.

Ortaklık Programımıza Katılmak İster misiniz?